Hemoriody żylaki odbytu

Hemoroidy są to naczyniowe sploty wypełnione krwią. Splot znajduje się ok. 3-4 cm powyżej odbytu, w kanale odbytu. Hemoroidy kurcząc się i rozkurczając pomagają w wypróżnianiu się i odpowiadają za szczelność odbytu. Hemoroidy są naturalną strukturą w naszym ciele.

Żylaki odbytu – w sensie choroby – powstają, gdy błona śluzowa pokrywająca hemoroidy zaczyna ulegać rozciągnięciu, dochodzi do zalegania krwi w połączeniach tętniczo-żylnych i hemoroidy zaczynają krwawić, powiększać się i w dalszym etapie wypadać na zewnątrz odbytu.

Chorobie  sprzyja zastój krwi w miednicy małej (np. w okresie ciąży, przy długotrwałej pracy w pozycji siedzącej – pracownicy biurowi, kierowcy zawodowi, zaparcia czy nawet zwyczaj długiego „przesiadywania” w toalecie, często z przysłowiową gazetą. Przyczyny powstawania hemoroidów są bardzo różne i nie do końca poznane.  Mogą to być zarówno uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta, zaparcia jak i siedzący tryb życia. Są to tylko niektóre czynniki mogące spowodować chorobę hemoroidalną.
aplikator_hemoroidy

Ratunkiem jest całkowicie naturalna metoda krioterapii, czyli leczenie zimnem  w Kanadzie i USA stosowana od lat 30 ubiegłego wieku a u nas spopularyzowana  stosunkowo niedawno. Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi wynosi 95%. Czas leczenia do 14 dni.

Aplikator jest przyrządem wykonanym z wysokogatunkowego plastiku o kształcie cylindrycznej tubki i wielkości palca.  Leczenie zimnem jest skutecznym, niefarmakologicznym sposobem dostępnym dla wszystkich pacjentów, także alergików, osób starszych i kobiet w ciąży. Metoda krioterapii ma również zastosowanie w przypadku pacjentów, co do których nie udało się uniknąć interwencji chirurgicznej. W ich przypadku krioterapia przyśpiesza gojenie się i rekonwalescencję oraz zapobiega nawrotom choroby.

Kuracja jest w 100 % naturalna. Uzyskana w domowych warunkach niska temperatura jest bezpieczna dla organizmu i nie powoduje jakichkolwiek powikłań. Bezpośrednia aplikacja kontrolowanego zimna do kanału odbytu i na jego okolice powoduje ustąpienie dolegliwości hemoroidalnych takich jak: pieczenie, świąd, obrzęk, krwawienie i ból. Zimny sztyft stosuje się doodbytniczo. Czas pojedynczej aplikacji – ok 8 minut. Aplikacja minimum dwa razy dziennie przez minimum czternaście dni – do ustąpienia ostrych objawów. Następnie ilość aplikacji można stopniowo zmniejszać. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów leczenia – stosować profilaktycznie minimum raz w tygodniu. W leczeniu zewnętrznych żylaków odbytu, sztyft należy stosować identycznie według załączonej instrukcji

sztydt1Krok 1. Wyjmij aplikator z zamrażalnika (przed każdym użyciem powinien się tam znajdować przez przynajmniej 2 godziny.)
sztyft2Krok 2. Nałóż lubrykant na aplikator. (stosować należy dowolny dostępny na rynku lubrykat lub wazelinę)
sztyft3Krok 3. Połóż się na boku. Zegnij w kolanie nogę, na której nie leżysz i podciągnij kolano jak najbliżej klatki piersiowej. Powoli i delikatnie wprowadź aplikator do otworu odbytniczego i pozostaw go na 5-10 minut, aż osiągnie temperaturę Twojego ciała.
sztyft4Krok 4. Po zakończonej aplikacji umyj aplikator mydłem i ciepłą wodą. Może być myty również medycznym płynem do dezynfekcji.
sztydt1Krok 5. Aplikator umieść ponownie w zamrażalniku aby przygotować je do kolejnej aplikacji (minimum 2 godziny)

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.