Małżeństwo seks a kościół

Niestety niereformowalny kościół nie dostrzega pozytywnego wpływu seksu małżeńskiego na związek i poprzez głoszone przykazania kościelne ma negatywny wpływ na relacje w małżeństwie. modlacaCzłowiek w odróżnieniu od zwierząt popęd seksualny odczuwa przez okrągły rok. Jako istota rozumna może czerpać korzyści z jego uprawiania bez konsekwencji w postaci nieplanowanej ciąży. Ogólnie wiadomo, że seks małżeński pozytywnie wpływa na związek. Niestety to co jest ogólnie wiadome nie jest dostrzegane przez kościół, który nakłada ograniczenia. U wielu osób chcących postępować zgodnie z zaleceniami generują zahamowania i przyczyniają się często do rozpadu małżeństwa.

Seksuolodzy twierdzą, że większość rozwodów związana jest ściśle ze sferą pożycia seksualnego pomimo że podawane powody brzmią inaczej. Pruderia nie pozwala swobodnie o seksie mówić, więc oszukujemy innych a przede wszystkim siebie.

Inne badania dowodzą, że to nie przysięga małżeńska wiąże skutecznie małżonków, a wspólny hipoteczny kredyt mieszkaniowy.  Czy to jest recepta na szczęście?
Seksem człowiek ma prawo się cieszyć i wykorzystywać go do utrzymania zdrowia i najlepszych  relacji  w małżeństwie. Zasady głoszone przez kościół prawdopodobnie były potrzebne w średniowieczu, ale mając na uwadze  obecny stan wiedzy, zasady te należałoby modyfikować.

Seks jest darem, za który powinniśmy być wdzięczni i powinniśmy nim się cieszyć i wykorzystywać go, tymczasem:
Masturbacja w oczach kościoła to zło. W jaki sposób w takim razie mamy poznać własne ciało, jak kształtować popęd seksualny czy zaspakajać go gdy nie mamy obok partnera? Jak mężczyzna ma uwolnić spermę aby nie dochodziło do stanów zapalnych i schorzeń prostaty?
Prezerwatywa wg kościoła  to również zło, a przecież dzięki jej stosowaniu nie dochodzi do poczęcia. O co tu chodzi?

Czy kościół w tym przypadku właściwie interpretuje wolę bożą?

Średniowieczny sposób pojmowania religijności generuje zahamowania w kształtowaniu seksualności, jest powodem napięć związanych z niezaspokojeniem potrzeb seksualnych co często niszczy związek. Bądźmy szczęśliwi nawet wbrew kościołowi.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.