Masaż jąder

jadraMasaż jader poprawia ich funkcjonowanie.

Długotrwałe podniecenie lub przedłużająca się  faza stymulacji penisa jeśli nie zakończy się wytryskiem, może skutkować bólem jąder. Sposobem na pozbycie się bólu jąder jest stymulacja penisa zakończona wytryskiem.
Wytrysk nasienia możliwy jest dzięki rytmicznym skurczom ciał jamistych prącia, towarzyszą mu skurcze jąder, zwieracza odbytu, prącia, najądrzy, nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych, stercza, cewki moczowej.  Wspólnymi siłami doprowadzają do wyrzutu płynu nasiennego, czyli ejakulacji. Wytrysk poprzedzony jest skurczem mięśni gładkich w wewnętrznych narządach płciowych co powoduje wzrost ciśnienia i przemieszczanie się nasienia z najądrzy do nasieniowodów a następnie do cewki moczowej. W ostatniej fazie następuje wytrysk z cewki moczowej, który jest rezultatem skurczów mięśnia opuszkowo-jamistego. Czas trwania to tylko kilka do kilkunastu sekund, 10-15 skurczów , objętość ejakulatu to około 1 do 10 ml.

Drożność kanalików nasieniowodów ma istotne znaczenie dla funkcjonowania narządów płciowych.  Niekorzystnie jeśli zostanie zablokowany przepływ w nasieniowodach spowodowany zatorami, zablokowana lub ograniczona zostanie możliwość swobodnego wytrysk. Żółte galaretki w spermie blokują swobodny przepływ. W ten sposób powstają torbiele i stany zapalne. Przepływ nasienia powinien być swobodny aby nie tworzyły się zatory. Sytuacja taka prowadzi  również do problemów z prostatą. Statystyki wskazują na zwiększoną zachorowalność mężczyzn żyjących we wstrzemięźliwości seksualnej. Regularne wytryski nasienia powodują samoczynne udrażnianie nasieniowodów. Masaż jąder udrażnia kanaliki nasieniowodów, poprawia przepływ i oczyszcza z toksyn i zatorów, najkorzystniej wykonywać go równocześnie z masażem prostaty.

jadra11  Używając wszystkich palców chwyć i naciskaj jądra, kciukami masuj okrężnymi ruchami, a następnie pozwól im się wyślizgnąć. Wykonuj ten masaż jąder delikatnie.

 

 

 

 

masaż jąder

 

Między otwartymi dłońmi umieść jądra, naciskaj aby mogły się wyślizgnąć.

 

 

 

 

 

masaż jąder

 

Masaż okrężny poruszając dłońmi tak aby jądra poruszały się ze skórą. Dłonie i moszna nie powinny o siebie pocierać. Masuj jadra delikatnie ruchami okrężnymi na przemian w jedną i w drugą stronę.

 

 

 

 

 

 

masaż jąder

Dwoma palcami chwyć nasieniowód zaczynając masaż od podstawy penisa masuj nasieniowód w dół w kierunku jąder oczyszczając kanalik z zatorów.

 

 

 

masaaż jąderTrzymając nasieniowody pocieraj rozciągając jednocześnie jądra  na boki. Technika ta oczyszcza nasieniowody z zatorów.

 

 

jadra6

Używając krawędzi dłoni masuj szczyt moszny.

Ten rodzaj masażu jąder działa stymulująco oraz oczyszcza kanaliki.

 

 

 

 

jadra7

Przyjmij pozycję na jeźdźca. Będąc w pozycji przykucniętej chwyć nasadę penisa i klep mosznę drugą ręką stopniowo zwiększając siłę uderzenia. Każde klepnięcie zsynchronizuj z wdechem i spięciem mięśni odbytu.

 

 

 

jadra8

Trzymając jądra w ręku delikatnie obracaj nimi jak kulkami na przemian raz jedną ręką, raz drugą.

 

 

 

Zdrowie twoich jąder jeśli w partnerki rękach, to pogratulować partnerki, jeśli w twoich to na pocieszenie można przytoczyć starą zasadę ” Jeśli chcesz aby coś było zrobione dobrze, to zrób to sam”

Komentarze są wyłączone.