Masaż prostaty

masaz recz

Masaż prostaty nazywany inaczej dojeniem stercza poprawia funkcjonowanie gruczołu krokowego. Dopóki nie ma problemów z prostatą – nie wiesz, że istnieje. A jest przecież jednym z najważniejszych organów systemu rozrodczego i zasługuje na troskliwą opiekę. Prostata, czyli gruczoł krokowy ma wielkość kasztana i ściśle otacza cewkę moczową tuż poniżej pęcherza. Ponieważ wydzielina prostaty jest medium, w którym poruszają się plemniki, od jej prawidłowego działania zależy płodność mężczyzny.

Płodności nie należy mylić z potencją.

Ta ostatnia, manifestuje się zdolnością do erekcji, czyli usztywnienia członka. Według danych Medical Data International, Inc., co drugi mężczyzna po 40-tce cierpi na zaburzenia funkcji gruczołu krokowego (zwanego też bardzo brzydko „sterczem”). Mimo że dobrotliwe powiększenie prostaty dotyka około 23 milionów mężczyzn na całym świecie, o potrzebie profilaktyki w tej dziedzinie nie dyskutuje się prawie wcale.
Problemy z prostatą należą do tematów wstydliwych. Można swobodnie mówić o wszystkich chorobach kobiecych, organizować kampanie na rzecz zapobiegania nowotworom macicy czy piersi, walczyć przeciw AIDS. A co z prostatą?  Kto mówi o masażu gruczołu krokowego? Jaki procent mężczyzn samodzielnie decyduje się na profilaktyczne badanie prostaty? Ogromna  większość unika wizyty u lekarza nawet wtedy, gdy powiększenie prostaty daje o sobie wyraźnie znać, to znaczy, gdy w skutek zmian chorobowych gruczoł krokowy się powiększa, uciska na cewkę moczową i utrudnia wykonanie czynności tak podstawowej jak oddawanie moczu.

Mężczyźni, cierpiący na powiększenie prostaty odczuwają silne parcie na pęcherz (szczególnie w nocy), mocz z trudem „przeciska się” przez zwężoną cewkę, jego strumień jest słaby. Choremu trudno jest wysiusiać się do końca, odczuwa ból i pieczenie. Jeden z pacjentów powiedział „Nie sikam tylko ciurkam”. Taki objaw w zupełności wystarczy do samodzielnej diagnozy i szybkiej decyzji kontaktu z lekarzem. Pamiętać trzeba, że prostata w większości przypadków powiększa się powoli, co sprawia, że objawy te są lekceważone według dewizy „na leczenie zawsze jest czas”. „Męskość” jest w Polsce traktowana jako fetysz. Pruderia utrudnia naturalny stosunek do własnego ciała. Badanie prostaty, lekarz przeprowadza palcem przez odbytnicę co jest całkowicie bezbolesne ale ….?

masowanie_prostaty

Współczesna medycyna oferuje szeroką gamę możliwości leczenia chorób prostaty.

Aby postawić diagnozę, lekarz zadaje kilka łatwo zrozumiałych pytań. Samo badanie jest co prawda nieco ambarasujące – ale przecież całkowicie bezbolesne. Konieczna jest także analiza moczu i krwi. Na tym etapie kontakt z specjalistą nie jest jeszcze konieczny. Jego wiedza potrzebna jest, by rozstrzygnąć, czy objawy zgłaszane przez chorego są następstwem łagodnego czy złośliwego rozrostu prostaty oraz określenia jaka terapia może być skuteczna. Dalsze badania wykonywane są najczęściej przez urologa. Badania uzupełniające wykonuje się gdy chory jest kwalifikowany do leczenia zabiegowego oraz gdy nie można podjąć ostatecznej, właściwej decyzji diagnostycznej. Do badań uzupełniających zaliczyć można: ultrasonografie górnych i dolnych dróg moczowych lub urografię.

Do niedawna, podstawową metodą leczenia był zabieg chirurgiczny. Także i dziś jest on stosowany, gdy chory skarży się na obecność krwi w moczu, niewydolność nerek, kamicę, zakażenie układu moczowego. Istnieje jednak także możliwość terapii przy użyciu środków farmakologicznych. Dzielą się one na dwie grupy. Jedne służą rozluźnieniu muskulatury prostaty i cewki moczowej, drugie wpływają na produkcję testosteronu i powodują zmniejszenie rozmiarów gruczołu krokowego. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że środki te – jak wiele lekarstw – mają niekorzystne działanie uboczne i nie usuwają przyczyny schorzenia.
W ostatnich latach, wielu pacjentów decyduje się na terapie alternatywne, nie wymagające pobytu w szpitalu. W dobrych gabinetach urologicznych oferowane jest leczenie dobrotliwego rozrostu prostaty przy pomocy tak zwanej „termoterapii”, czyli wykorzystania temperatury do zredukowania rozrostu prostaty poprzez zniszczenie części tkanki. Zabieg taki ma zastosowanie tylko w początkowej fazie choroby. W jej zaawansowanym stadium, pomóc może wyłącznie zabieg chirurgiczny.

Samodzielny masaż prostaty

Samodzielny masaż prostaty

Większość mężczyzn obawia się podjęcia próby masażu prostaty

ze względów obyczajowych oraz przeświadczenia że są to praktyki bliskie homoseksualnym. Jest to oczywista bzdura jakich wiele w naszych głowach niestety.
Trzeba z całym naciskiem podkreślić, że zaniedbane schorzenie prostaty prowadzić może nawet do śmierci. Dlatego, warto odrzucić wstyd i zawczasu zasięgnąć porady lekarza. W przypadku prostaty, fałszywy wstyd skraca życie!

Oczywistym jest, że w masażu prostaty lub pobudzaniu analnym mężczyzn nic złego i szkodliwego nie ma. Stymulacja analna wykonywana w celu osiągnięcia podniecenia seksualnego lub orgazmu stanowi element życia seksualnego, który budzi bardzo wiele pytań i kontrowersji. Wbrew wszelkim potocznym i zakłamanym opiniom ten rodzaj przyjemności seksualnej nie ma nic wspólnego z żadną skłonnością do homoseksualizmu, czego tak ogromnie obawiają się mężczyźni. W odbycie i jego okolicach znajduje się u wielu niezwykle silne strefy erogenne, niekiedy silniejsze niż na powierzchni genitaliów. Pośladki i okolica odbytu u mężczyzny są równie wrażliwe na pieszczenie, jak okolica prącia i worka mosznowego. Seksu nie da się wtłoczyć w żadne ramy. W sensie fizycznym dla dwojga kochających się ludzi, ilość wariantów „uprawiania miłości” jest ograniczona budową anatomiczną i przyciąganiem ziemskim. Dla wzlotów uczuć, marzeń i fantazji nie ma żadnych ograniczeń. Zatem mężczyzna może występować również w roli receptora. I ta odwrotność ról bardzo często stanowi bardzo silny bodziec seksualny dla kobiety.

Masaż prostaty

Prawidłowo wykonany masaż prostaty może pomóc mężczyźnie w zrozumieniu kobiecych potrzeb

i reakcji jej organizmu w trakcie stosunku seksualnego.
Odczucia mężczyzny podczas masażu prostaty są zbliżone do tych jakie odczuwa kobieta w trakcie stosunku seksualnego. Masaż prostaty aby mógł dostarczyć przyjemności powinien być poprzedzony masażem rozluźniającym, podobnym do gry wstępnej stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet.  Jest to warunek konieczny aby masaż sprawiał przyjemność. Mężczyznom trudno jest to czasem zrozumieć potrzebę gry wstępnej. Dlatego dążą do szybkiego zbliżenia. Masaż prostaty  pozwoli na poznanie potrzeb kobiety.

Po fazie przygotowawczej  można przystąpić do penetracji odbytu, co wymaga delikatności. Kobiety wiele na ten temat wiedzą.  Dopiero wtedy można przystąpić do masażu właściwego w trakcie, którego następuje stopniowe narastanie przyjemności. Po kilku, kilkunastu minutach następuje punkt kulminacyjny czyli orgazm sterczowy, który trwa kilka minut czyli zdecydowanie dłużej niż w przypadku orgazmu znanego mężczyznom z tradycyjnego stosunku płciowego.  Orgazm sterczowy jest  opisywany przez mężczyzn jako bardzo intensywny i niezwykle przyjemny.  W trakcie orgazmu prostata się kurczy, dzięki czemu wzmaga nasze podniecenie.

Prostata jest gruczołem wrażliwym na dotyk u wszystkich mężczyzn jednak nie wszyscy ze względów obyczajowych mają odwagę spróbować. Pozwoliłoby to na samodzielną ocenę czy mogą czerpać przyjemność i zdrowie dla swojego gruczołu krokowego. Utarte przekonanie, że dotykanie męskiej pupy świadczy o skłonnościach  homoseksualnych skutecznie odstrasza. A mężczyźni są ponoć tacy odważni. W sprawach swojego zdrowia warto  mieć swoje zdanie i nie dać się sterować przez opinie nie mające uzasadnienia w rzeczywistości.  Naturalna przyjemność z masażu prostaty dostępna dla wszystkich ale nie wszyscy mają odwagę przeciwstawić się stereotypom. No cóż nie wszyscy stosują zasadę że lepiej spróbować i żałować niż nie spróbować i żałować.

Masaż prostaty może uszczęśliwić i uratować niejeden związek małżeński.

Komentarze są wyłączone.