Nasze kobiety kłody?

Co sądzi , prof. Zbigniew Lew – Starowicz,  znany seksuolog mówi o łóżkowych preferencjach Polek.W Playboyu ukazał się wywiad Okazuje się, że większość Polek jest w łóżku oziębła i bardziej leniwa niż Niemki, Angielki czy Rosjanki. Oziębłość seksualna kobiet w Polsce jest na wysokim poziomie.
ozieblaWiększość Polek oczekuje inicjatywy ze strony mężczyzny

– twierdzi profesor. – Nawet te z bardzo wysokim poziomem dominacji, z odwróconymi rolami w związku. Jedynie 17 proc. kobiet wychodzi z własną inicjatywą i zachęca partnera – Starowicz przedstawia wyniki swoich badań. – Dotyczy to kobiet z dużym temperamentem lub mających leniwych w tym zakresie partnerów.
Według seksuologa młode Polki są zdecydowanie bardziej aktywne:
Kobiety aktywne dzielą się na trzy kategorie.

Pierwsza – niewielki procent – to kobiety, które po prostu lubią być aktywne w łóżku. Rzadko się takie panie spotyka, ale dla mężczyzny – zaręczam – to cudowne odkrycie, po prostu skarb, jeżeli kobieta mówi do niego „Nic nie rób”
Drugi typ nieleniwej w łóżku, to kobieta, która stara się ze względu na partnera. Robi to dla niego, bo wie, że on ceni aktywne partnerki.
I trzeci typ – aktywna w sytuacji zagrożenia, kiedy okazuje się, że mąż zwraca uwagę na inną. Wówczas odzywają się w niej geny walki o partnera..

Alarmująca liczba rozwodów i separacji w oficjalnej wersji spowodowana jest tzw. goracaniezgodnością charakterów.

Dlaczego nasze  fizjologiczne seksualne potrzeby są tematem tabu ?

W sensie fizycznym dla dwojga kochających się ludzi, ilość wariantów „uprawiania miłości” jest ograniczona budową anatomiczną i przyciąganiem ziemskim.

W ostatnim czasie dramatycznie wzrosła ilość małżeństw w których jedynym elementem wiążącym jest wspólny kredyt mieszkaniowy. Żyjąc pod jednym dachem są dla siebie całkowicie obcy a często nawet wrodzy. Niezaspokojone potrzeby budza agresję i złość. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą, „niezgodność charakterów”? Seksuolodzy twierdzą że zdecydowana większość tych przypadków związana jest ze strefą seksualną.
Zarzuty kobiet często dotyczą zbyt krótkiej gry wstępnej oraz zbyt szybkiego osiągnięcia wytrysku. Współżycie jak sama nazwa wskazuje to aktywność obu stron a zatem kobieta ma wpływ na grę wstępną. Oczywiście pomijamy sytuacje gwałtu. No właśnie jak często i jak wielu mężczyzn odnosi wrażenie, że stosunek odbywa się wbrew woli partnerki lub że partnerka robi to dla świętego spokoju? Niestety takie postawy rodzą swoje konsekwencje.

Ilu mężczyzn pracuje nad przedłużeniem stosunku, ile kobiet wie jak pomóc partnerowi w opóźnieniu wytrysku? Czy nie za mało uwagi poświęcamy tematowi seksu w małżeństwie?

Kluczowym jest postawa partnerów w trakcie współżycia seksualnego.

  • Dwa skrajne zachowania dotyczące aktywności w skrócie  można przedstawić następująco:
    Podjęcie współżycia przez mężczyznę w kilka sekund z pominięciem gry wstępnej i zakończenie go w ciągu następnych kilkunastu nie bacząc na sygnały dawane przez partnerkę..
  • Z kolei brak aktywności ze strony kobiet. Oziębłość seksualna kobiet brak otwartości ma poważne konsekwencje. Być jedynie obecną i pozwolić partnerowi na działanie a jedynym ułatwieniem jest rozchylenie ud to często trochę za mało dla satysfakcjonującego seksu dla obu stron. Samo oczekiwanie że partner odgadnie nasze potrzeby i je zaspokoi nie zawsze jest skuteczne.

Wielu mężczyzn z obawia się współżycia w obawie przed negatywną oceną przez partnerkę że „się nie sprawdził”. Taka postawa zrzucająca całą odpowiedzialność za przebieg stosunku seksualnego na mężczyznę zabija seks małżeński.

Rodzi się pytanie jak wiele kobiet zna swoje ciało , potrafi wskazać i wskazuje swoje potrzeby i preferencje partnerowi aby wspólnie mogli przeżywać te cudowne chwile razem?
W jakim stopniu kobiety znają potrzeby partnera i jego preferencje?
Różnice płci wymagają szczerych rozmów. 

Beautiful couple, blond woman hug a manPrawidłowo wykonany masaż prostaty może pomóc mężczyźnie w zrozumieniu kobiecych potrzeb

i reakcji organizmu kobiety w trakcie stosunku płciowego
Odczucia mężczyzny podczas masażu prostaty są zbliżone do tych jakie odczuwa kobieta.
Aby masaż prostaty mógł być przyjemny powinien być poprzedzony masażem rozluźniającym, podobnym do gry wstępnej stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet. Nie wszyscy mężczyźni rozumieją rolę gry wstępnej, to pomoże im poczuć potrzeby partnerki.

Po grze wstępnej można przystąpić do penetracji odbytu i masażu prostaty w trakcie, którego stopniowo narasta przyjemność. Po kilku, kilkunastu minutach następuje punkt kulminacyjny czyli orgazm sterczowy, który trwa kilka minut czyli zdecydowanie dłużej niż w przypadku orgazmu znanego mężczyznom z tradycyjnego stosunku płciowego bez pobudzania prostaty. Kobiecy orgazm trwa dłużej niż męski tradycyjny i zbliżony jest jeśli chodzi o czas trwania do orgazmu sterczowego . Wzajemne poznanie potrzeb mogą uszczęśliwić i uratować niejeden związek małżeński.

O potrzeby seksualne trzeba zadbać, niepodsycana erotyczna fantazja gaśnie, a razem z nią pragnienie. Myśl o seksie jak najczęściej.
Im większa aktywność seksualna, tym większe potrzeby. Regularny seks rozbudza je bowiem i utrzymuje na wysokim poziomie. Kochaj się często.

Czy na temat naszych potrzeb potrafimy szczerze i bez zahamowań  rozmawiać  z naszym partnerem życiowym?

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.