Prostytucja

Prostytucja to  oddanie własnego ciała i po części umysłu do dyspozycji i pobieranie za to wynagrodzenia.
Prostytucja kojarzy się większości negatywnie, ale czy właściwie oceniamy każdą formę prostytucji? Wszyscy mamy możliwość codziennie być prostytutką wybór należy do nas samych.
Różne formy prostytucji przynoszą różne skutki. Są pozytywne i negatywne.

O ile prostytutka świadcząca usługi seksualne zaspokaja fizjologiczne potrzeby mężczyzn, którzy często nie mogą znaleźć partnerki w naturalny sposób, a tym samym poprawia stan zdrowia, nie bójmy się tego tak nazwać,  pacjenta. Ta forma prostytucji to działalność prospołeczna, pozytywna.

Inaczej jest gdy prostytucja polega na rezygnacji np. z obowiązujących zasad w wielu innych dziedzinach naszego życia i działaniu wbrew nim w zamian za korzyści materialne.  Wtedy może przynosić fatalne skutki dla społeczeństwa. Taka forma prostytucji dotyczy każdego z nas i każdej dziedziny naszego życia. Codziennie każdy z nas może być prostytutką.

Lekarz nie stosujący przysięgi Hipokratesa, dla którego limity na zabiegi czy badania profilaktyczne ważniejsze są od zdrowia i życia pacjenta,  przepisujący wskazane przez handlowca leki w zamian za gratyfikacje finansowe, polityk lobbujący za przyjęciem odpowiednich zapisów ustaw w zamian za korzyści materialne, to są formy prostytucji mające negatywny wpływ na społeczeństwo. To jest prostytucja antyspołeczna negatywna.

politykTymczasem niektórzy w gorszym świetle stawiają prostytutki seksualne niż prostytutki np polityczne. Może czas słowo prostytutka w odniesieniu do usług seksualnych, zmienić na partnerka zastępcza? a prostytucję polityczną nazwać po imieniu np kur…two
Co ma wpływ na  postrzeganie rzeczywistości? Czyżby garnitury i białe koszule, czy fakt że widujemy ich w TV zaciemniały nam właściwy pogląd na sprawę?

Czy potrafimy oceniać samodzielnie czy dajemy się manipulować?

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.