Prostata

Prostata. Leczniczy masaż prostaty

prostate

Poradnik. Leczenie prostaty

Prostata męski gruczoł wymagający głębokiej troski. Działania profilaktyczne skutkują zdrową prostatą. Zaniechania powodują że dolączamy do szerokiej rzeszy mężczyzn mających z nią problemy.  Dopóki nie ma z nią problemów – nie wiesz, że istnieje. Prostata inaczej stercz lub gruczoł krokowy jest niezwykle ważny dla zdrowia mężczyzny.

Profilaktyka i leczenie prostaty.

Aby świadomie dbać o prostatę należy zapoznać się z funkcjonowaniem męskiego układu płciowego.  Różnica między funkcjonowaniem układu rozrodczego mężczyzny i kobiety jest fakt, że cykl hormonalny żeński powtarza się co miesiąc, natomiast u mężczyzn cykl ten jest ciągły, bez początku i bez końca. Cykl reprodukcyjny kobiety podlega zasadniczym zmianom w ciągu jej życia i kończy sięw czasie menopauzy, gdy wyczerpuje się zapas żywotnych komórek jajowych i ustaje wydzielanie hormonów umożliwiających zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Natomiast mężczyzna może produkować plemniki właściwie przez całe dorosłe życie. Gromadzone nasienie dla prawidłowego funkcjonowania powinno być uwalniane z organizmu. Zalegające płyny mogą być przyczyna stanów zapalnych.

Prostata jest odpowiedzialna za większość reakcji na bodźce seksualne,

będąc jednocześnie wysoce wrażliwym na stymulację prowadzącą do wzrostu podniecenia seksualnego. Jest jednym z najważniejszych organów systemu rozrodczego i zasługuje na troskliwą opiekę. Prostata, czyli gruczoł krokowy ma wielkość kasztana i ściśle otacza cewkę moczową tuż poniżej pęcherza. Prostata jest męskim gruczołem, a krocze to miękki punkt znajdujący się pomiędzy odbytem a moszną. Punkt G kobiety zbudowany jest z takiej samej tkanki jak męska prostata i charakteryzuje się wysoką wrażliwością na bodźce.

W okolicy prostaty i krocza zbiegają się grupy nerwów kontrolujących organy seksualne, odpowiedzialnych za erekcję, orgazm i wytrysk.

Oznacza to, że okolica ta jest swoistym centrum dowodzenia przyjemnością u mężczyzny. W starożytności masowanie prostaty było uważane za czynność wspomagającą męskie zdrowie seksualne. Mężczyźni, którzy cierpią na choroby prostaty takie jak zapalenie gruczołu krokowego czy przerost prostaty, mogą pomóc sobie poprzez masaże, które niejednokrotnie są wykonywane przez urologa.
masaW krajach Orientu od tysięcy lat znany jest fakt, że kondycja mięśni krocza jest nie tylko niezbędna dla zdrowego funkcjonowania podstawy korpusu człowieka, lecz także kluczowa dla całego organizmu. Masaż prostaty traktuje się tam jako element profilaktyki zdrowotnej.
Trend ten zaczyna być już uznawany również w medycynie Zachodu. Najnowsze badania potwierdzają, że masaż zapobiega chorobom prostaty, tj. przerost gruczołu prostaty, a także bezpłodności u mężczyzn. Odkrycia orientalnej medycyny holistycznej znajdują zastosowanie w profilaktyce jako wspomaganie działania antybiotyków i ziołolecznictwa. Niestety w naszej kulturze dotykanie okolic odbytu dla wielu niesłusznie kojarzy się z praktykami homoseksualnymi czego tak bardzo obawiają się mężczyźni.

W tradycji rodzin krajów Orientu żony od stuleci wykonywały zabieg leczniczy masaż prostaty, by w ten sposób zapewnić zdrowie seksualne mężów.

Przyczynia się to do mniejszego odsetka przypadków przerostu prostaty wśród Azjatów, niż wśród Amerykanów co potwierdziły badania.
W wielu przypadkach, można zrobić coś tak prostego jak masaż prostaty, może zapewnić upragnioną ulgę oraz poradzić sobie z problemem, kiedy różne leki oraz terapie nie przyniosły oczekiwanej poprawy. Jeśli Twój lekarz twierdzi, że masaż prostaty jest przestarzałą procedurą , to prawdopodobnie, dlatego, że obecnie większość lekarzy jest wykwalifikowanych głównie w leczeniu farmakologicznym i znikomą wręcz żadną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie manualnych sposobów , bądź uważają , że popieranie takich metod mogłoby zaszkodzić ich ‘reputacji’ jako lekarzy. Masaż prostaty wypadł ‘z obiegu’ i spod przychylności lekarzy nie ze względu na swoją nieefektywność ale , ale dlatego, że taką metodą nie były zainteresowane różne firmy farmaceutyczne. Obecnie szczególnie wśród młodych lekarzy niewielu jest chętnych do wykorzystywania metody masażu prostaty. Na szczęście wiele wskazuje na to, że sytuacja będzie się zmieniać w miarę coraz czystszych publikacji na ten temat.

Kliknij a zobaczysz jak to działa

Kliknij a zobaczysz jak to działa

W oparciu o badania kliniczne oraz gruntowną wiedzę o skuteczności masażu prostaty w profilaktyce i wspomaganiu leczenia schorzeń gruczołu krokowego opracowano przyrząd do samodzielnego masażu.

Jest to bardzo pomocne urządzenie do masażu prostaty, wykonane z zatwierdzonego w Stanach Zjednoczonych nieporowatego plastiku
Nawet z małym doświadczeniem praktycznym, urządzenie Prostate Massager pozwala prawie każdemu na samodzielny, delikatny, ale skuteczny masaż gruczołu prostaty, bez użycia rąk, bezpośrednio poprzez skurcz mięśni odbytu. Działanie takie powoduje zwiększenie przepływu w gruczole i pomaga zlikwidować zator, obrzęk i zapalenie.
Częstotliwość korzystania z urządzenia do masażu zależy od indywidualnego przypadku. Podczas fazy wstępnej, kiedy jest nasilony stan zapalny zaczynamy od 20-30 minutowych sesji 3 razy w tygodniu (niektórzy mężczyźni zaobserwowali najlepsze efekty przy stosowaniu godzinnych sesji). Sposób i reguły korzystania są proste, zatem mężczyzna może łatwo i bezpiecznie dostosować program leczenia do swoich potrzeb.

Już od jakiegoś czasu lekarze polecają to proste urządzenie, masażer.

Dla wielu pacjentów okazało się to być jak prezent z nieba, zatem godne jest polecenia. Jeśli cierpisz na jakikolwiek problem związany z prostatą bądź też chcesz zapobiec pojawieniu się choroby w przyszłości, aby korzystać z tej prostej metody, jaką jest masaż prostaty.
Problemy z prostatą należą do tematów wstydliwych. Można swobodnie mówić o wszystkich chorobach kobiecych, organizować kampanie na rzecz zapobiegania nowotworom macicy czy piersi. A co z prostatą? Jaki procent mężczyzn samodzielnie decyduje się na profilaktyczne badanie prostaty? Ogromna ich większość unika wizyty u lekarza nawet wtedy, gdy powiększenie prostaty daje o sobie wyraźnie znać, to znaczy, gdy w skutek zmian chorobowych gruczoł krokowy się powiększa, uciska na cewkę moczową i utrudnia wykonanie czynności tak podstawowej jak oddawanie moczu.
japPrzypuszcza się , że rodzaj używanej bielizny jest elementem wspomagającym w profilaktyce chorób prostaty.

Wśród ludów obu Ameryk oraz Azji tradycyjna bielizna męska, przepaska biodrowa przypomina dzisiejsze stringi.

Przeprowadzone badania i analizy potwierdziły , że. Japończycy oraz Indianie bardzo rzadko mają problemy z prostatą. Dzieje się tak między innymi dzięki paskowi w kroczu , który podczas ruchu stanowi swoisty masaż prostaty nie dopuszczając do jej przerostu. 11

W kulturze zachodu to płeć piękna w latach osiemdziesiątych przystosowała stringi do swoich potrzeb pomimo że lekarze ze względów higienicznych nie zalecają stosowania stringów jako bielizny codziennej dla kobiet. To co dla płci pięknej jest podkreśleniem wdzięków, dla mężczyzn jest terapią najważniejszego gruczołu jakim jest prostata.
Ważną rolę w utrzymaniu prostaty we właściwej kondycji mają regularne wytryski nasienia. Wytrysk nasienia. zapobiega  zaleganiu wydzieliny, która może powodować stany zapalne.  Do wytrysku w zależności od wieku powinno dochodzić średnio nie rzadziej niż co 2-3 dni. I nie ma tu znaczenia czy będzie to wynikiem stosunku seksualnego czy masturbacji. Masturbację należy traktować w sposób naturalny w każdym wieku. Pamiętać trzeba, że prostata w większości przypadków powiększa się powoli, co sprawia, że objawy te są lekceważone według dewizy „na leczenie zawsze jest czas”. „Męskość” jest w Polsce traktowana jako fetysz. Badanie prostaty, lekarz przeprowadza palcem przez odbytnicę, co niektórzy traktują jak traumatyczne przeżycie. Lekarzom trudno jest zrozumieć taką postawę.  Pruderia utrudnia naturalny stosunek do własnego ciała. W przypadku prostaty, fałszywy wstyd skraca życie.

Masaż prostaty zwany inaczej dojenie prostaty utrzymuje twoje stercze w doskonałej kondycji.

Komentarze są wyłączone.